Sonntag, 21. November 2010

Klezmer


TEgnap este koncerten voltunk. Olyan szerencsések lehettünk, hogy meghallgathattuk a Maxwell Street Klezmer Band-et.

El voltam/vagyok varázsolva. Fantasztikus volt. Az énekesnö ámulatba ejtett. Az a hang, az a fellépés, az a temperamentum! Nem tudtam róla levenni a szemem. Molett hölgyike, aki a létezö legnagyobb magabiztossággal röpködött fel s´alá a színpadon, táncolt, pörögött-forgott.
Én is akarok olyan csillogó szoknyát, mint ami neki volt!

Anyukám a hegedüst fogadta örökbe, Gábor kedvence a klarinétos volt.

Nézzétek meg öket, ha tehetitek .. na persze csak, ha kicsit is szeretitek a klezmer zenét!

Freitag, 19. November 2010

Mozzanat

Reggeli készülödés közben megkérem Gábort, hogy rakja már be a könyvemet a táskámba, nehogy otthon hagyjam.

Gábor keres egy megfelelö használt papírlapot (mert mi annyira környezetbarátok vagyunk, hogy többször felhasználunk egy papírt!:-). Ollót fog, kiválasztja a papírlap azon részét, ahol nincs rajta semmi és precíz kézmuzdulatokkal kivág egy kis négyzetet, amit behelyez a könyvbe könyvjelzönek.

Olyan jó volt ezt végignézni. Olyan koncentrációval végezte, mintha valami mestermü készülne.
Az a mozzanat, ahogy kivágta, ahogy berakta a könyvbe! de nem csak úgy valahogy, hanem szakszerüen, pontosan beillesztve.

Legszívesebben bekeretezném azt a kis fecnit!:-)

Mittwoch, 17. November 2010

Umständlich verliebt - Love Happens

Teganp este munka után moziba mentünk Krisztikével és Istvánnal
Jobb volt, mint amire gondoltam. Eleve szkeptikusan indultunk neki a Jennifer Aniston miatt, de
végül kevésbé volt Hollywood, mint hittük - ami persze nem jelenti, azt, hogy nem az volt!:-)
"szokásos" szerelmes történet. Pont jó egy hétközbeni kikapcsolódásra.

Kezdeti méretek

Na kösse fel a gatyát, aki át akar ölelni!:-)

Derék a legvékonyabb helyen: 97 cm
Derék, ahol a nadrágot hordom, azaz kicsivel a köldök alatt: 109 cm
Csípö a legszélesebb helyen: 114 cm
Mell alatt: 96 cm
Mell: 111 cm
Comb: 66 cm
Kar: 34 cm
Vádli: 40 cm
Nyak: 38 cm (ha már a kezemben volt, mindent megmértem:-)

Hát akkor ebböl lesz mit eltüntetni!

Samstag, 13. November 2010

Vadállat rejtély megoldva

Na. Ma kissé késve értem be, mert a szomszéd néninek azonnali közlési ingere volt, miután összefutottunk a folyosón. És természetesen azt, amit fél perc alatt el lehetett volna mondani, kb. fél óráig regélte ... mi persze már fél lábbal az ajtóban, az órára pislogva, de azért kíváncsian. Mégiscsak a mi ügyünk is a vadállat.

Hát kérem szépen, mint kiderült a vadállat az a néni unokájának valami ismeröse, aki azt állítja, hogy kölcsön adott az ifjú hölgynek és azt a pénzt azóta sem látta újra. Hát ezért most ö úgy döntött, hogy meglakol a bünös.... és a nagymamája is. Ez úgy derült ki, hogy volt olyan hülye, hogy egyszer elfelejtette a mobilján a számot letiltani, amikor hívogatta a nénit. Néni belendül, visszahív, üzenetrögzítö bekapcs, telefon tulajdonosa illemtudóan nevét megnevezve értesít, hogy épp nem elérhetö!:-) Néni kombinál, érdekességképpen elmesél unokának (és mindenki másnak) a történetet, miután unoka tájékoztat, hogy hát azt az embert ö ismeri! söt! mi az hogy ismeri? az az ember öt is zaklatja! Halálfejes papírokat dobálva a postládájába és hasonló vicces dolgok. Néni mégegyszer felhív ember, megmondja neki magáét, azóta nyugi van.
Azért a biztonság kedvéért unoka feljelentést tett és ma a néni is épp a rendörségre tartott, hogy nehogy a rendörök lemaradjanak a történtekröl.

Én is így voltam ezzel, nehogy lemaradjatok életem fontos történéseiröl. Hát itt van, tessék! Fogyasszátok egészséggel.

Jódóga

Ma este egy kellemes kis belvárosi kávézóban ücsörögtünk Anyukámra várva, aki ma érkezett.
Elöttem egy kehely eperfagyi friss eperrel, kezemben egy jó kis könyv. Szemben Gábor, elötte úgyszintén egy színes fagyicsoda, ölében a laptop, amin az éves fényképalbumhoz rakosgatja a képeket ... Nyugalom, semmi dolgunk, élvezzük a pillanatot. Kell ennél több?

Istenem, de jó dolgunk is van! Köszönöm!:-)

Dienstag, 9. November 2010

Könyv: Robert Kiyosaki - Adósság-kalauz


Rájöttem, hogy jól kezelem a pénzügyeimet - amit persze eddig is tudtam!
Azért szeretem ezeket az okos könyvecskéket!:-) Kicsit felrázzák az ember agyát.

Egy átlagos lány

A közelmúltban megismerkedtünk egy leányzóval, aki 12 évig drogos volt. Na heroin nem volt a játékban, de minden más. Most 3 éve tiszta. Hihetetlen nyitottsággal áll az élethez, dolgozik magán folyamatosan, gondolkozik, fejlödik. Tetszik nekem.

Olyan érdekes öt hallgatni és rájönni, hogy ez a lány én is lehettem volna ... vagy bárki közülünk.
Eddig valami furcsak "állatfajnak" tekintettem a drogosokat, elöítélettel gondolva, hogy szegények biztos rossz családi körülmények közül jönnek, történt valami nagy törés az életükben stb. (nem velük szemben, hanem a körülményeikkel szemben voltak elöítéleteim)
Soha nem gondoltam komolyan bele, hogy drogossá válni manapság annyira egyszerü.

Ennek a lánynak nem voltak alkoholista szülei, nem verték, nem voltak az átlagnál szegényebbek, stb. Ez a lány egy a sok átlagos lány közül, hús és vér tinédszer volt, iskolába járt, pasizott, bulizott ... csak mindezt drogokkal.

Azt hiszem, eddig a Marson laktam. Mert igenis bármikor bárkivel megtörténhet bármi!

NEM

Szombaton magyar összeröffenésre voltunk hivatalosak, amit ismeröseink rendeztek egy magyar étteremben. Mint kiderült ez egy "árukapcsolásos" este, amiröl elfelejtettek szólni!
Mi nagy elánnal hívtunk társaságot, aztán csak gyöztünk égni.

DE! Hatalmas büszkeséggel közlöm, hogy NEM-et mondtam a biztosításos maminak!
Amikor odejött az asztalhoz és közölte, hogy akkor most fáradjunk át a másik terembe, mert ö elöadást tart, szeretné bemutatni a munkáját, én azt mondtam, hogy NEM. Meg vagyok szivatva, éhes vagyok, utálok minden biztosítási ügynököt, akkor nehogy már azzal töltsem a szombat estémet, hogy öt hallgatom!
Látnotok kellett volna a körülöttem ülök arcát.... és a mamiét is!

Hösnek éreztem magam! - én voltam az egyetlen, aki meg merte tenni!:-) Azóta hajlongva fogadnak a társaságban!:-)

(háttérinfó azoknak, akik nem ismernek: én vagyok az a hülye, aki mindenre igent mond, mindenkinek segít, mindenkit meghallgat stb. stb.- mégha egy csöpp kedve sincs hozzá)

Ünnepeljetek Feleim!:-)

A vadállat története folytatódik

Nahát idöközben kiderült - miután éjszaka közepén összefutottunk a szomszéd nénivel pizsamában, ö pongyolában, épp rohanva az folyosó ablakához, hogy esetleg látjuk a vadállatot:-) - hogy valószínü valaki pikkel említett pongyolás nénire. Ugyanis egy alkalmat leszámítva, amikor nálunk szorították be, minden alkalommal nála történik a csengetés. Ebben rendszer van! És azt is elmesélte, hogy névtelen telefonálói is vannak éjszakánként.

Kérdem én, kinek árt egy ilyen néni?? Merthogy az tény, hogy egy buzgómócsing, de azért összességében nem egy szörnyeteg. Ugyan mindent lát és hall és észlel a házban, de ennek azért meg vannak az elönyei is (azt is elmesélte, hogy egyszer a biciklitárolóban elkapott egy tolvajt éjszaka!)

Ma éjszaka 3-kor csinálták. Változatosak, a rugalmasságukra nem is panaszkodnék.
Néni tegnap volt a rendörségen, azt mondták neki, hogy fokozott figyelemmel fognak az utcán járörözni. Arra gondoltunk, hogy ha ma is lesz, akkor mi is bemegyünk, nehogy azt higgyék a rendörök, hogy a néni képzelödik, mondván már öreg és üldözési mániás.

Szorítsatok nekünk, hogy megunja a vadállat!

Samstag, 6. November 2010

A jó nö és egy vadállat

Jelentem, ma is jó nö vagyok!:-)

Az egyetlen baki, hogy fekete táskák vannak a szemem alatt, mert valami vadbarom azt játszotta az éjszaka (negyedjére kb. 1 hét alatt), hogy valamikor fél 2 körül, elkezd csengetni az egész házban és beszorítja valakinek a csengöjét, ami aztán addig bimm-bammol, amíg valaki le nem megy és kiszedi, amit beleszorítottak.
Namár most harmadjára is mi voltunk ezek a valakik. Egy alkalommal nálunk akasztotta ki, a másik háromszor a felettünk lévönél, aki épp nincs a lakásban, mert újítják.

Én nem tudom, hogy milyen emberek ezek. Már azon gondolkodtunk, miután nem tudtunk visszaaludni, hogy örszemet kellene állítani vagy beszólni a rendörségre, hogy figyeljék a házat.
Mert mi mást lehetne egy ilyennel csinálni? Van valami ötletetek?

Eleve nem tudom összerakni jólnevelt fejemben, hogy ki csinál ilyet. Ha valami gyerekes csíny lenne ... de melyik gyerek van az éjszaka közepén az utcán egyedül?? Ha meg felnött, akkor meg .... hát nem tudom tényleg.
Csak reménykedni tudok, hogy valamikor csak leáll, megunja.

Freitag, 5. November 2010

Egy régi kép

De régen is volt! Valamin nagyon nevettünk ... Csillu & Me.
Szeretem ezt a képet.

Jó nö

Biztos ismeritek ti is ezt az érzést, amikor úgy áll a hajatok, ahogy kell neki, jól áll a ruha, amit felvesztek aznap, lapos a hasatok és izmos a combotok és és és ...
Na ma ilyen napom van. Tetszik, amit a tükörben látok.
Ha érdekelnének, akkor az összes pasi itt feküdne a lábam elött, mindegyik megfordulna utánam és csak én kellenék nekik.:-)

Ma jó nö vagyok!:-)

ja és a nap a is süt, egy szál pólóban lehet lenni!
Na és este kiegészítésül egy kép a jó nöröl! - persze a fotó mutatta valóság kicsit más, mint a fejemben megszületett.


Mittwoch, 3. November 2010

Mozi: I Am Love

Nahát nekem igazán nagyon széles a befogadóképességem, de ez már túl volt a határon.
Lehet, hogy bunkó tudatlan filmnézö vagyok, de nem tudtam értékelni.

Így utólag már értem, hogy miért csak összesen 3 moziban játszották az egész városban.

Mozi: Wall Street - Geld schläft nicht

Kicsit unatkoztam alatta, de jól bemutatta, hogy mire képesek az emberek a pénz, a nyereség érdekében.

Freitag, 29. Oktober 2010

Perverz

Az az érzésem, hogy sokszor már perverz az a kielégülés, amivel nekilátok lefordítani egy jogi szöveget. Van, aki a verseket találja szépnek, nekem a jogi szövegek csábítóak (persze a verseket is szeretem:-). Minden egyes mondat egy kihívás, egy kirakós játék.... ahhha, ez az alany, ez a tárgy stb., és építkezem a szavakból. Hozzáteszek, elveszek, átformázok. És a végén összeáll a kép.

Ha megengedtek egy kis ízelítöt, a mai müvemböl (ez volt az eredeti szöveg töredéke, amit németre kellett fordítani): (Eszter! Remélem Tamás nem olvassa a blogomat, és von felelösségre a felhasznált szövege miatt! De ezt be kellett raknom:-)

A Felek
célja hogy a Pályázat elnyerése érdekében együttműködésüket szabályozzák, továbbá megállapodjanak azokban a feltételekben, amelyek a Pályázat elnyerése esetén XY felé egy szakmailag kifogástalan, magas színvonalú szolgáltatás folyamatos nyújtását biztosítják, és amely feltételek lehetővé teszik, hogy a Pályázat elnyerése esetén XY-nal kötendő szerződés alapján – a továbbiakban: Szerződés – XY és a jelen konzorcium tagjai egymással, valamint XY-nal előnyösen tudjanak együttműködni.

A Felek megállapodnak abban, hogy jelen együttműködésük keretében harmadik személyekkel és az Ajánlatkérővel szemben minden egyes Fél az egész szolgáltatással tartozik (egyetemleges felelősség), de abban az esetben, amennyiben bármelyikük az adott szolgáltatást teljesíti, vagy a kötelezettséget beszámítással megszűnteti, úgy a jogosulttal szemben a többi Fél kötelezettsége is megszűnik.

A fordítás egy müvészet! - szeretem.

Dienstag, 26. Oktober 2010

...

Ja, és enyhe izomlázam van a hátamban, karomban! Jó érzés, jé, vannak izmaim!

Ilyet még nem tettem

Képzeljétek! Ma reggel tornáztam!:-)
Namár nem a torna a csoda, mert azt már tegnapelött is megtettem, hanemaz , hogy REGGEL.
Kipattantam az ágyból, be a DVD, fel a tornacsuka és gyerünk Norbi. Reszkessetek zsírsejtek! (ez az ö dumája)

Rájöttem, hogy másképp nem fog menni. Este mikor 9-kor hazaesek és még vacsizni is kell, már képtelen vagyok megmozdulni. Így idöhiányból kifolyólag reggelre tettem az edzést. Még nem is veszítek vele sok idöt, mert máskor is felébredek a Gábor óracsörgésére (ö fél órával korábban kel). Most annyi, hogy nem maradok arra a maradék 30 percre fekve, hanem kihasználom.
Plusz elönye a dolognak, hogy nem vacogva ülök a reggelizö asztalhoz ... és ha jól emlékszem valahol azt olvastam, hogy reggel éget a legjobban a szervezet, mert akkorára kiürült a szénhidrát és kénytelen a zsírhoz nyúlni (na ez most lehet, hoyg nem így van, de nekem ilyesmi módon maradt meg:-)

Gondoljatok rám reggelente (fél 8-tól 8-ig), hogy a jövöben is legyen kitartásom kipattanni!

Montag, 25. Oktober 2010

3

méreg, bosszúság, harag - anger - Zorn, Ärger, Wut
valakit idegesíteni - to anger so. - jmdn ärgern

tanyázik, lakik - to dwell - hausen, wohnen, verweilen

mell, mellkas, öl - bosom - Brust, Busen, Schoß
vki./vmi. ölén, keblén - in the bosom of ... - im Schoß der/des ...

Sonntag, 24. Oktober 2010

Norbi

Na ma végre megtörtént. Elökerült a Norbi DVD. Olyan régen porosodik a polcon, hogy már nem is emlékeztem a sok hülye dumájára ... de mindegy, a lényeg, hogy megcsináltam.
Újra beindult a motor. Elsönek ugyan pöfögve, szuszogva, de megy a verkli.


Samstag, 23. Oktober 2010

3

garbó - polo-neck sweater/jumper - Rollkragenpullover

csábító - alluring/slinky/seductive - verführerisch

társasjáték - parlour game - Gesellschaftsspiel

Freitag, 22. Oktober 2010

Mai lecke

átverés, csalás - scam - Beschiss, Betrug

tárgyalni - to negotiate - verhandeln

tény - fact - Tatsache

Donnerstag, 21. Oktober 2010

Valós tömeg

Elég lesz ez az egy kép is, mindent elmond. A többi már szóra sem érdemes emellett:-)
Még elferdíteném a valóságot.

leírhatatlan - indescribable - unbeschreiblich
The sense of euphoria directly after the brain pacemaker operation was indescribable
Das hochgefühl direkt nach der Hirnschrittmacher-Operation war unbeschreiblich.

másrészt, másrészröl - on the other hand - andererseits
On the other hand the importance of demonstration projects abroad is underestimated.
Andererseits wird die Bedeutung von Demonstrationsprojekten im Ausland unterschätzt.

pokoli - infernal - höllisch, fürchterlich
And indeed, most migraineurs say thay only experience the infernal headache on one side of their head.
In der Tat: Die meisten Migräniker berichten, dass sie die höllischen Kopfschmerzen nur auf einer Seite des Kopfes empflinden.

A mai

Minden nap megtanulok 3 új angol szót.....
úgyhogy megyek is és gyorsan kikeresem a maiakat.

Valakinek valami pénteki ötlet? ... lassan kifogyok belölük.

A tegnapi

Tegnap kicsit lemaradtam a dolgokról, most pótolom:

tegnapi döntés: minden nap felmegyek minimum egyszer a negyedikre (ma már voltam, és lehet, hogy ötödik is van?) Na mindegy, szóval a ház legfelsö szintjére.
- ugyan fél éve lakunk már itt, de még nem jártam a mi szintünknel fentebb (1. emelet), nem mintha olyan izgalmas dolgok lennének ott fent, de kimondottan felfedezönek éreztem magam + mint egy betörö, mint aki tilosban jár. Idegen emberek folyosója és ajtajai!:-)
- igencsak lihegtem és lefelé picit remegett a lábam, éreztem az izmaimat.

Azt hiszem idövel kedvem lesz többször is feljárni.

Mittwoch, 20. Oktober 2010

Megosztás

Új fület hoztam létre a napi súlybejegyzéshez, hogy ne untassam vele azt, aki nem kíváncsi rá.:-)

Wedding date

Wedding date - Männer sind zum Mieten da!




Habkönnyü, amerikai romantika (ennek megfelelöen) csapnivaló kritikákkal, de nekem belopata szívembe magát.


Szombat este, végigdolgozott munkahét után intellektuális kihivásokra nem vágyva, buta szemekkel bámulva a képernyöt. Mellettem Gábor és Mirjam. Hárman a szófán kuncogung, takaró alatt, Gábor sört iszogatva (idézet: illöen a romatikához.-).




Szerelem legyen veletek!

A kezdeti nehézségek

Elkészültek az "elötte fotók"! Sajnos felntölteni még nem sikerült öket, de hátha ma este lesz 5 percem rá (vendégek jönnek). A végén olyan rohanásban telt az este, hogy csak a hatásos képekre szorítkoztam ... azaz fürdöruha. Huhhh. Sokkoló hatás annak ellenére, hogy a fotózás közben halálra röhögtük magunkat. Gábor nagyon beleélte magát, hogy most itt a háj a lényeg, úgyhogy ennek megfelelöen igen valósághüek a képek!:-) Nem is tudom, hogy nem a 18 éven felülieknek kategóriába tartoznak-e.

És képzeljétek! új életem elsö napján elfelejtettem magam megmérni. Késésben voltam, mert még ágyat kellett húzni a vendégeknek és csak az órára koncentráltam, hogy ne késsek el.
Holnap megmérem magam, gondolom egy nap alatt nem fogok annyit fogyni, hogy ez hiteltelenítené a kezdeti súlyom!:-)

(gondolkodva a következö mondaton kinézek az ablakon és pont azt látom, ami az oldalamon is fogad. Cseresznye. A cseresznye órám. Egy gyümölcsszállító kocsi áll épp itt és a cseresznyét használták pontoknak az Ü betüre a reklámnál az oldalán:-) - nyami, milyen jó kis káposztákat pakolnak ki pont.)

Na még jelentkezem ...