Ma este egy kellemes kis belvárosi kávézóban ücsörögtünk Anyukámra várva, aki ma érkezett.
Elöttem egy kehely eperfagyi friss eperrel, kezemben egy jó kis könyv. Szemben Gábor, elötte úgyszintén egy színes fagyicsoda, ölében a laptop, amin az éves fényképalbumhoz rakosgatja a képeket ... Nyugalom, semmi dolgunk, élvezzük a pillanatot. Kell ennél több?
Istenem, de jó dolgunk is van! Köszönöm!:-)
Samstag, 13. November 2010
Mittwoch, 10. November 2010
Dienstag, 9. November 2010
Könyv: Robert Kiyosaki - Adósság-kalauz
Rájöttem, hogy jól kezelem a pénzügyeimet - amit persze eddig is tudtam!
Azért szeretem ezeket az okos könyvecskéket!:-) Kicsit felrázzák az ember agyát.
Egy átlagos lány
A közelmúltban megismerkedtünk egy leányzóval, aki 12 évig drogos volt. Na heroin nem volt a játékban, de minden más. Most 3 éve tiszta. Hihetetlen nyitottsággal áll az élethez, dolgozik magán folyamatosan, gondolkozik, fejlödik. Tetszik nekem.
Olyan érdekes öt hallgatni és rájönni, hogy ez a lány én is lehettem volna ... vagy bárki közülünk.
Eddig valami furcsak "állatfajnak" tekintettem a drogosokat, elöítélettel gondolva, hogy szegények biztos rossz családi körülmények közül jönnek, történt valami nagy törés az életükben stb. (nem velük szemben, hanem a körülményeikkel szemben voltak elöítéleteim)
Soha nem gondoltam komolyan bele, hogy drogossá válni manapság annyira egyszerü.
Ennek a lánynak nem voltak alkoholista szülei, nem verték, nem voltak az átlagnál szegényebbek, stb. Ez a lány egy a sok átlagos lány közül, hús és vér tinédszer volt, iskolába járt, pasizott, bulizott ... csak mindezt drogokkal.
Azt hiszem, eddig a Marson laktam. Mert igenis bármikor bárkivel megtörténhet bármi!
Olyan érdekes öt hallgatni és rájönni, hogy ez a lány én is lehettem volna ... vagy bárki közülünk.
Eddig valami furcsak "állatfajnak" tekintettem a drogosokat, elöítélettel gondolva, hogy szegények biztos rossz családi körülmények közül jönnek, történt valami nagy törés az életükben stb. (nem velük szemben, hanem a körülményeikkel szemben voltak elöítéleteim)
Soha nem gondoltam komolyan bele, hogy drogossá válni manapság annyira egyszerü.
Ennek a lánynak nem voltak alkoholista szülei, nem verték, nem voltak az átlagnál szegényebbek, stb. Ez a lány egy a sok átlagos lány közül, hús és vér tinédszer volt, iskolába járt, pasizott, bulizott ... csak mindezt drogokkal.
Azt hiszem, eddig a Marson laktam. Mert igenis bármikor bárkivel megtörténhet bármi!
NEM
Szombaton magyar összeröffenésre voltunk hivatalosak, amit ismeröseink rendeztek egy magyar étteremben. Mint kiderült ez egy "árukapcsolásos" este, amiröl elfelejtettek szólni!
Mi nagy elánnal hívtunk társaságot, aztán csak gyöztünk égni.
DE! Hatalmas büszkeséggel közlöm, hogy NEM-et mondtam a biztosításos maminak!
Amikor odejött az asztalhoz és közölte, hogy akkor most fáradjunk át a másik terembe, mert ö elöadást tart, szeretné bemutatni a munkáját, én azt mondtam, hogy NEM. Meg vagyok szivatva, éhes vagyok, utálok minden biztosítási ügynököt, akkor nehogy már azzal töltsem a szombat estémet, hogy öt hallgatom!
Látnotok kellett volna a körülöttem ülök arcát.... és a mamiét is!
Hösnek éreztem magam! - én voltam az egyetlen, aki meg merte tenni!:-) Azóta hajlongva fogadnak a társaságban!:-)
(háttérinfó azoknak, akik nem ismernek: én vagyok az a hülye, aki mindenre igent mond, mindenkinek segít, mindenkit meghallgat stb. stb.- mégha egy csöpp kedve sincs hozzá)
Ünnepeljetek Feleim!:-)
Mi nagy elánnal hívtunk társaságot, aztán csak gyöztünk égni.
DE! Hatalmas büszkeséggel közlöm, hogy NEM-et mondtam a biztosításos maminak!
Amikor odejött az asztalhoz és közölte, hogy akkor most fáradjunk át a másik terembe, mert ö elöadást tart, szeretné bemutatni a munkáját, én azt mondtam, hogy NEM. Meg vagyok szivatva, éhes vagyok, utálok minden biztosítási ügynököt, akkor nehogy már azzal töltsem a szombat estémet, hogy öt hallgatom!
Látnotok kellett volna a körülöttem ülök arcát.... és a mamiét is!
Hösnek éreztem magam! - én voltam az egyetlen, aki meg merte tenni!:-) Azóta hajlongva fogadnak a társaságban!:-)
(háttérinfó azoknak, akik nem ismernek: én vagyok az a hülye, aki mindenre igent mond, mindenkinek segít, mindenkit meghallgat stb. stb.- mégha egy csöpp kedve sincs hozzá)
Ünnepeljetek Feleim!:-)
A vadállat története folytatódik
Nahát idöközben kiderült - miután éjszaka közepén összefutottunk a szomszéd nénivel pizsamában, ö pongyolában, épp rohanva az folyosó ablakához, hogy esetleg látjuk a vadállatot:-) - hogy valószínü valaki pikkel említett pongyolás nénire. Ugyanis egy alkalmat leszámítva, amikor nálunk szorították be, minden alkalommal nála történik a csengetés. Ebben rendszer van! És azt is elmesélte, hogy névtelen telefonálói is vannak éjszakánként.
Kérdem én, kinek árt egy ilyen néni?? Merthogy az tény, hogy egy buzgómócsing, de azért összességében nem egy szörnyeteg. Ugyan mindent lát és hall és észlel a házban, de ennek azért meg vannak az elönyei is (azt is elmesélte, hogy egyszer a biciklitárolóban elkapott egy tolvajt éjszaka!)
Ma éjszaka 3-kor csinálták. Változatosak, a rugalmasságukra nem is panaszkodnék.
Néni tegnap volt a rendörségen, azt mondták neki, hogy fokozott figyelemmel fognak az utcán járörözni. Arra gondoltunk, hogy ha ma is lesz, akkor mi is bemegyünk, nehogy azt higgyék a rendörök, hogy a néni képzelödik, mondván már öreg és üldözési mániás.
Szorítsatok nekünk, hogy megunja a vadállat!
Kérdem én, kinek árt egy ilyen néni?? Merthogy az tény, hogy egy buzgómócsing, de azért összességében nem egy szörnyeteg. Ugyan mindent lát és hall és észlel a házban, de ennek azért meg vannak az elönyei is (azt is elmesélte, hogy egyszer a biciklitárolóban elkapott egy tolvajt éjszaka!)
Ma éjszaka 3-kor csinálták. Változatosak, a rugalmasságukra nem is panaszkodnék.
Néni tegnap volt a rendörségen, azt mondták neki, hogy fokozott figyelemmel fognak az utcán járörözni. Arra gondoltunk, hogy ha ma is lesz, akkor mi is bemegyünk, nehogy azt higgyék a rendörök, hogy a néni képzelödik, mondván már öreg és üldözési mániás.
Szorítsatok nekünk, hogy megunja a vadállat!
Samstag, 6. November 2010
A jó nö és egy vadállat
Jelentem, ma is jó nö vagyok!:-)
Az egyetlen baki, hogy fekete táskák vannak a szemem alatt, mert valami vadbarom azt játszotta az éjszaka (negyedjére kb. 1 hét alatt), hogy valamikor fél 2 körül, elkezd csengetni az egész házban és beszorítja valakinek a csengöjét, ami aztán addig bimm-bammol, amíg valaki le nem megy és kiszedi, amit beleszorítottak.
Namár most harmadjára is mi voltunk ezek a valakik. Egy alkalommal nálunk akasztotta ki, a másik háromszor a felettünk lévönél, aki épp nincs a lakásban, mert újítják.
Én nem tudom, hogy milyen emberek ezek. Már azon gondolkodtunk, miután nem tudtunk visszaaludni, hogy örszemet kellene állítani vagy beszólni a rendörségre, hogy figyeljék a házat.
Mert mi mást lehetne egy ilyennel csinálni? Van valami ötletetek?
Eleve nem tudom összerakni jólnevelt fejemben, hogy ki csinál ilyet. Ha valami gyerekes csíny lenne ... de melyik gyerek van az éjszaka közepén az utcán egyedül?? Ha meg felnött, akkor meg .... hát nem tudom tényleg.
Csak reménykedni tudok, hogy valamikor csak leáll, megunja.
Az egyetlen baki, hogy fekete táskák vannak a szemem alatt, mert valami vadbarom azt játszotta az éjszaka (negyedjére kb. 1 hét alatt), hogy valamikor fél 2 körül, elkezd csengetni az egész házban és beszorítja valakinek a csengöjét, ami aztán addig bimm-bammol, amíg valaki le nem megy és kiszedi, amit beleszorítottak.
Namár most harmadjára is mi voltunk ezek a valakik. Egy alkalommal nálunk akasztotta ki, a másik háromszor a felettünk lévönél, aki épp nincs a lakásban, mert újítják.
Én nem tudom, hogy milyen emberek ezek. Már azon gondolkodtunk, miután nem tudtunk visszaaludni, hogy örszemet kellene állítani vagy beszólni a rendörségre, hogy figyeljék a házat.
Mert mi mást lehetne egy ilyennel csinálni? Van valami ötletetek?
Eleve nem tudom összerakni jólnevelt fejemben, hogy ki csinál ilyet. Ha valami gyerekes csíny lenne ... de melyik gyerek van az éjszaka közepén az utcán egyedül?? Ha meg felnött, akkor meg .... hát nem tudom tényleg.
Csak reménykedni tudok, hogy valamikor csak leáll, megunja.
Freitag, 5. November 2010
Jó nö
Biztos ismeritek ti is ezt az érzést, amikor úgy áll a hajatok, ahogy kell neki, jól áll a ruha, amit felvesztek aznap, lapos a hasatok és izmos a combotok és és és ...
Na ma ilyen napom van. Tetszik, amit a tükörben látok.
Ha érdekelnének, akkor az összes pasi itt feküdne a lábam elött, mindegyik megfordulna utánam és csak én kellenék nekik.:-)
Ma jó nö vagyok!:-)
ja és a nap a is süt, egy szál pólóban lehet lenni!
Na ma ilyen napom van. Tetszik, amit a tükörben látok.
Ha érdekelnének, akkor az összes pasi itt feküdne a lábam elött, mindegyik megfordulna utánam és csak én kellenék nekik.:-)
Ma jó nö vagyok!:-)
ja és a nap a is süt, egy szál pólóban lehet lenni!
Na és este kiegészítésül egy kép a jó nöröl! - persze a fotó mutatta valóság kicsit más, mint a fejemben megszületett.
Mittwoch, 3. November 2010
Mozi: I Am Love
Nahát nekem igazán nagyon széles a befogadóképességem, de ez már túl volt a határon.
Lehet, hogy bunkó tudatlan filmnézö vagyok, de nem tudtam értékelni.
Így utólag már értem, hogy miért csak összesen 3 moziban játszották az egész városban.
Lehet, hogy bunkó tudatlan filmnézö vagyok, de nem tudtam értékelni.
Így utólag már értem, hogy miért csak összesen 3 moziban játszották az egész városban.
Mozi: Wall Street - Geld schläft nicht
Kicsit unatkoztam alatta, de jól bemutatta, hogy mire képesek az emberek a pénz, a nyereség érdekében.
Freitag, 29. Oktober 2010
Perverz
Az az érzésem, hogy sokszor már perverz az a kielégülés, amivel nekilátok lefordítani egy jogi szöveget. Van, aki a verseket találja szépnek, nekem a jogi szövegek csábítóak (persze a verseket is szeretem:-). Minden egyes mondat egy kihívás, egy kirakós játék.... ahhha, ez az alany, ez a tárgy stb., és építkezem a szavakból. Hozzáteszek, elveszek, átformázok. És a végén összeáll a kép.
Ha megengedtek egy kis ízelítöt, a mai müvemböl (ez volt az eredeti szöveg töredéke, amit németre kellett fordítani): (Eszter! Remélem Tamás nem olvassa a blogomat, és von felelösségre a felhasznált szövege miatt! De ezt be kellett raknom:-)
A Felek célja hogy a Pályázat elnyerése érdekében együttműködésüket szabályozzák, továbbá megállapodjanak azokban a feltételekben, amelyek a Pályázat elnyerése esetén XY felé egy szakmailag kifogástalan, magas színvonalú szolgáltatás folyamatos nyújtását biztosítják, és amely feltételek lehetővé teszik, hogy a Pályázat elnyerése esetén XY-nal kötendő szerződés alapján – a továbbiakban: Szerződés – XY és a jelen konzorcium tagjai egymással, valamint XY-nal előnyösen tudjanak együttműködni.
A Felek megállapodnak abban, hogy jelen együttműködésük keretében harmadik személyekkel és az Ajánlatkérővel szemben minden egyes Fél az egész szolgáltatással tartozik (egyetemleges felelősség), de abban az esetben, amennyiben bármelyikük az adott szolgáltatást teljesíti, vagy a kötelezettséget beszámítással megszűnteti, úgy a jogosulttal szemben a többi Fél kötelezettsége is megszűnik.
A fordítás egy müvészet! - szeretem.
Ha megengedtek egy kis ízelítöt, a mai müvemböl (ez volt az eredeti szöveg töredéke, amit németre kellett fordítani): (Eszter! Remélem Tamás nem olvassa a blogomat, és von felelösségre a felhasznált szövege miatt! De ezt be kellett raknom:-)
A Felek célja hogy a Pályázat elnyerése érdekében együttműködésüket szabályozzák, továbbá megállapodjanak azokban a feltételekben, amelyek a Pályázat elnyerése esetén XY felé egy szakmailag kifogástalan, magas színvonalú szolgáltatás folyamatos nyújtását biztosítják, és amely feltételek lehetővé teszik, hogy a Pályázat elnyerése esetén XY-nal kötendő szerződés alapján – a továbbiakban: Szerződés – XY és a jelen konzorcium tagjai egymással, valamint XY-nal előnyösen tudjanak együttműködni.
A Felek megállapodnak abban, hogy jelen együttműködésük keretében harmadik személyekkel és az Ajánlatkérővel szemben minden egyes Fél az egész szolgáltatással tartozik (egyetemleges felelősség), de abban az esetben, amennyiben bármelyikük az adott szolgáltatást teljesíti, vagy a kötelezettséget beszámítással megszűnteti, úgy a jogosulttal szemben a többi Fél kötelezettsége is megszűnik.
A fordítás egy müvészet! - szeretem.
Dienstag, 26. Oktober 2010
Ilyet még nem tettem
Képzeljétek! Ma reggel tornáztam!:-)
Namár nem a torna a csoda, mert azt már tegnapelött is megtettem, hanemaz , hogy REGGEL.
Kipattantam az ágyból, be a DVD, fel a tornacsuka és gyerünk Norbi. Reszkessetek zsírsejtek! (ez az ö dumája)
Rájöttem, hogy másképp nem fog menni. Este mikor 9-kor hazaesek és még vacsizni is kell, már képtelen vagyok megmozdulni. Így idöhiányból kifolyólag reggelre tettem az edzést. Még nem is veszítek vele sok idöt, mert máskor is felébredek a Gábor óracsörgésére (ö fél órával korábban kel). Most annyi, hogy nem maradok arra a maradék 30 percre fekve, hanem kihasználom.
Plusz elönye a dolognak, hogy nem vacogva ülök a reggelizö asztalhoz ... és ha jól emlékszem valahol azt olvastam, hogy reggel éget a legjobban a szervezet, mert akkorára kiürült a szénhidrát és kénytelen a zsírhoz nyúlni (na ez most lehet, hoyg nem így van, de nekem ilyesmi módon maradt meg:-)
Gondoljatok rám reggelente (fél 8-tól 8-ig), hogy a jövöben is legyen kitartásom kipattanni!
Namár nem a torna a csoda, mert azt már tegnapelött is megtettem, hanemaz , hogy REGGEL.
Kipattantam az ágyból, be a DVD, fel a tornacsuka és gyerünk Norbi. Reszkessetek zsírsejtek! (ez az ö dumája)
Rájöttem, hogy másképp nem fog menni. Este mikor 9-kor hazaesek és még vacsizni is kell, már képtelen vagyok megmozdulni. Így idöhiányból kifolyólag reggelre tettem az edzést. Még nem is veszítek vele sok idöt, mert máskor is felébredek a Gábor óracsörgésére (ö fél órával korábban kel). Most annyi, hogy nem maradok arra a maradék 30 percre fekve, hanem kihasználom.
Plusz elönye a dolognak, hogy nem vacogva ülök a reggelizö asztalhoz ... és ha jól emlékszem valahol azt olvastam, hogy reggel éget a legjobban a szervezet, mert akkorára kiürült a szénhidrát és kénytelen a zsírhoz nyúlni (na ez most lehet, hoyg nem így van, de nekem ilyesmi módon maradt meg:-)
Gondoljatok rám reggelente (fél 8-tól 8-ig), hogy a jövöben is legyen kitartásom kipattanni!
Montag, 25. Oktober 2010
3
méreg, bosszúság, harag - anger - Zorn, Ärger, Wut
valakit idegesíteni - to anger so. - jmdn ärgern
tanyázik, lakik - to dwell - hausen, wohnen, verweilen
mell, mellkas, öl - bosom - Brust, Busen, Schoß
vki./vmi. ölén, keblén - in the bosom of ... - im Schoß der/des ...
valakit idegesíteni - to anger so. - jmdn ärgern
tanyázik, lakik - to dwell - hausen, wohnen, verweilen
mell, mellkas, öl - bosom - Brust, Busen, Schoß
vki./vmi. ölén, keblén - in the bosom of ... - im Schoß der/des ...
Sonntag, 24. Oktober 2010
Norbi
Na ma végre megtörtént. Elökerült a Norbi DVD. Olyan régen porosodik a polcon, hogy már nem is emlékeztem a sok hülye dumájára ... de mindegy, a lényeg, hogy megcsináltam.
Újra beindult a motor. Elsönek ugyan pöfögve, szuszogva, de megy a verkli.
Samstag, 23. Oktober 2010
3
garbó - polo-neck sweater/jumper - Rollkragenpullover
csábító - alluring/slinky/seductive - verführerisch
társasjáték - parlour game - Gesellschaftsspiel
csábító - alluring/slinky/seductive - verführerisch
társasjáték - parlour game - Gesellschaftsspiel
Freitag, 22. Oktober 2010
Mai lecke
átverés, csalás - scam - Beschiss, Betrug
tárgyalni - to negotiate - verhandeln
tény - fact - Tatsache
tárgyalni - to negotiate - verhandeln
tény - fact - Tatsache
Donnerstag, 21. Oktober 2010
Valós tömeg
leírhatatlan - indescribable - unbeschreiblich
The sense of euphoria directly after the brain pacemaker operation was indescribable
Das hochgefühl direkt nach der Hirnschrittmacher-Operation war unbeschreiblich.
másrészt, másrészröl - on the other hand - andererseits
On the other hand the importance of demonstration projects abroad is underestimated.
Andererseits wird die Bedeutung von Demonstrationsprojekten im Ausland unterschätzt.
pokoli - infernal - höllisch, fürchterlich
And indeed, most migraineurs say thay only experience the infernal headache on one side of their head.
In der Tat: Die meisten Migräniker berichten, dass sie die höllischen Kopfschmerzen nur auf einer Seite des Kopfes empflinden.
The sense of euphoria directly after the brain pacemaker operation was indescribable
Das hochgefühl direkt nach der Hirnschrittmacher-Operation war unbeschreiblich.
másrészt, másrészröl - on the other hand - andererseits
On the other hand the importance of demonstration projects abroad is underestimated.
Andererseits wird die Bedeutung von Demonstrationsprojekten im Ausland unterschätzt.
pokoli - infernal - höllisch, fürchterlich
And indeed, most migraineurs say thay only experience the infernal headache on one side of their head.
In der Tat: Die meisten Migräniker berichten, dass sie die höllischen Kopfschmerzen nur auf einer Seite des Kopfes empflinden.
A mai
Minden nap megtanulok 3 új angol szót.....
úgyhogy megyek is és gyorsan kikeresem a maiakat.
Valakinek valami pénteki ötlet? ... lassan kifogyok belölük.
úgyhogy megyek is és gyorsan kikeresem a maiakat.
Valakinek valami pénteki ötlet? ... lassan kifogyok belölük.
A tegnapi
Tegnap kicsit lemaradtam a dolgokról, most pótolom:
tegnapi döntés: minden nap felmegyek minimum egyszer a negyedikre (ma már voltam, és lehet, hogy ötödik is van?) Na mindegy, szóval a ház legfelsö szintjére.
- ugyan fél éve lakunk már itt, de még nem jártam a mi szintünknel fentebb (1. emelet), nem mintha olyan izgalmas dolgok lennének ott fent, de kimondottan felfedezönek éreztem magam + mint egy betörö, mint aki tilosban jár. Idegen emberek folyosója és ajtajai!:-)
- igencsak lihegtem és lefelé picit remegett a lábam, éreztem az izmaimat.
Azt hiszem idövel kedvem lesz többször is feljárni.
tegnapi döntés: minden nap felmegyek minimum egyszer a negyedikre (ma már voltam, és lehet, hogy ötödik is van?) Na mindegy, szóval a ház legfelsö szintjére.
- ugyan fél éve lakunk már itt, de még nem jártam a mi szintünknel fentebb (1. emelet), nem mintha olyan izgalmas dolgok lennének ott fent, de kimondottan felfedezönek éreztem magam + mint egy betörö, mint aki tilosban jár. Idegen emberek folyosója és ajtajai!:-)
- igencsak lihegtem és lefelé picit remegett a lábam, éreztem az izmaimat.
Azt hiszem idövel kedvem lesz többször is feljárni.
Mittwoch, 20. Oktober 2010
Megosztás
Új fület hoztam létre a napi súlybejegyzéshez, hogy ne untassam vele azt, aki nem kíváncsi rá.:-)
Wedding date
Wedding date - Männer sind zum Mieten da!
Habkönnyü, amerikai romantika (ennek megfelelöen) csapnivaló kritikákkal, de nekem belopata szívembe magát.
Szombat este, végigdolgozott munkahét után intellektuális kihivásokra nem vágyva, buta szemekkel bámulva a képernyöt. Mellettem Gábor és Mirjam. Hárman a szófán kuncogung, takaró alatt, Gábor sört iszogatva (idézet: illöen a romatikához.-).
Szerelem legyen veletek!
A kezdeti nehézségek
Elkészültek az "elötte fotók"! Sajnos felntölteni még nem sikerült öket, de hátha ma este lesz 5 percem rá (vendégek jönnek). A végén olyan rohanásban telt az este, hogy csak a hatásos képekre szorítkoztam ... azaz fürdöruha. Huhhh. Sokkoló hatás annak ellenére, hogy a fotózás közben halálra röhögtük magunkat. Gábor nagyon beleélte magát, hogy most itt a háj a lényeg, úgyhogy ennek megfelelöen igen valósághüek a képek!:-) Nem is tudom, hogy nem a 18 éven felülieknek kategóriába tartoznak-e.
És képzeljétek! új életem elsö napján elfelejtettem magam megmérni. Késésben voltam, mert még ágyat kellett húzni a vendégeknek és csak az órára koncentráltam, hogy ne késsek el.
Holnap megmérem magam, gondolom egy nap alatt nem fogok annyit fogyni, hogy ez hiteltelenítené a kezdeti súlyom!:-)
(gondolkodva a következö mondaton kinézek az ablakon és pont azt látom, ami az oldalamon is fogad. Cseresznye. A cseresznye órám. Egy gyümölcsszállító kocsi áll épp itt és a cseresznyét használták pontoknak az Ü betüre a reklámnál az oldalán:-) - nyami, milyen jó kis káposztákat pakolnak ki pont.)
Na még jelentkezem ...
És képzeljétek! új életem elsö napján elfelejtettem magam megmérni. Késésben voltam, mert még ágyat kellett húzni a vendégeknek és csak az órára koncentráltam, hogy ne késsek el.
Holnap megmérem magam, gondolom egy nap alatt nem fogok annyit fogyni, hogy ez hiteltelenítené a kezdeti súlyom!:-)
(gondolkodva a következö mondaton kinézek az ablakon és pont azt látom, ami az oldalamon is fogad. Cseresznye. A cseresznye órám. Egy gyümölcsszállító kocsi áll épp itt és a cseresznyét használták pontoknak az Ü betüre a reklámnál az oldalán:-) - nyami, milyen jó kis káposztákat pakolnak ki pont.)
Na még jelentkezem ...
Dienstag, 19. Oktober 2010
Elhatározás
Úgy dönöttem, hogy a nagy elhatározások hete van. Minden napra 1.
A Mai: lefogyok.
Nem érdekel tovább a tudatalattim, aki folyamatosan a lefogyás lehetségességének ellenkezöjét tukmálja nekem. Olyan nincs, hogy nincs. Menni fog.
Ehhez szükségesek bizonyos lépések. Nyilvánosságot szeretnék adni a dolgonak, hogy biztathassatok elgyengült pillanataimban ... hogy nyomást gyakoroljatok rám azzal, hogy beszámolok nektek róla. (Nem szeretném csak és kizárólag enne szentelni a blogot, nem szeretném, ha ez itt egy ilyen nöi, mit fözzünk és mennyit együnk támájú maszlaggá fajulna. Gondoltam rá, hogy csinálok külön erre egy másik blogot, de minek szétszabdalni? Ez is én vagyok.)
Szóval Csajok! (mivel egyelöre csak nönemüek vagytok) legtitkosabb adataimat bízom rátok és ezáltal mindenkire. Lehet szörnyülködni, fújjogni ... de majd csak néztek, ha fogynak a kilók!:-)
Ma estére fotózást terveztem be. Hazamegyek és belebújok kedvenc hacukáimba (méret: 44-46/XL-XXL) és megkérem az emberem, hogy játszon fotóst. Persze kell lennie a képek között valami szük ruhásnak is ... azt még kidongolom, mi lenne a legjobb, leghatásosabb. Fürdöruha? - Még elrisztom az esetleges új olvasókat!
Na majd holnap meglátjátok, vagy még ma. Feltöltöm a képeket, ezzel örökítve meg az éterben a régi kövér énemet. Aki máris, ebben a pillanatban a múlté. Megszünik létezni ... úgy kb. 1 év alatt.
Elötörténet:
- születtem miniként: 2600 g/47 cm - ma már lehet, hogy koraszülöttnek titulálnának ezzel:-)
- babyként még elég formás voltam, úgy kb. 2 éves koromig. (igaz, az x lábaim már akkor is jól látszottak)
- ovi: itt kezdödtek a problémák. Az orvosi kiskönyvben ez áll: 4 évesen 32 kg
Namár akinek van gyereke, az kb. be tudja saccolni, hogy ez mennyire rengeteg!
Az elmondások alapján traumatizált voltam az ovitól, Anyukám azt meséli, hogy ö a kerítés egyik oldalán, én a másikon bögtem. Itt keletkezhetett a fruszrációból evésem?? Mindenesetre az tuti, hogy nem lehetett egy vidám dolog számomra, mert igen rendesen töröltem abból a 3 idöböl mindent. Alig van emlékem az oviból.
- általános iskola: mondom, hogy az ovi lehet a hibás minden rosszért, mert mire elmúlt a nyár és kezdödött a suli, megint normálisan néztem ki. Nem azt mondom, hogy egy nádszál voltam, de nem lógtam ki a sorból.
Ez így volt egészen 18 éves koromig. Így visszatekintve normál súlyú voltam. Ami nem azt jelenti, hogy úgy néztem ki, mint egy anorexiás, de benne voltam a szórásban (a felsö harmadban:-).
63 kg-val érettségiztem. Akkorára elértem a mostani magasságom is már: 170 cm (na majd rakok fel ebböl az idöböl is 1-2 képet ... hogy képben legyetek súlybeli mivoltomról)
Voltak akkor is zabálós napjaim, de 65 fölé soha nem mentem.... bármi is volt, visszaállt 63-ra.
- aztán leszakadás otthonról, fösuli, kollégiumi kaja (legtöbbször zacskós). Ez odáig fajult, hogy karácsonyra 68-69 lettem.
Azóta pedig le a lejtön. Na nem egyszerre, hanem úgy szép lassan, lépésenként.
Fösuli, kijövetel - 70-72
Valamikor közben 80-ra fel (észrevétlenül)
Majd a jólét: 85
Közben egy-két próbálkozás, küzdelem: megint 80 (ekkortájt volt a cél (2006-ban), hogy a Csillu esküvöjére 70 legyen....nem lett:-(
Aztán egyszercsak már 90
Még pár próbálkozás: 85
és most?
most jöjjön a valóság:
Kb. 1 hete mértem magam utoljára és akkor 91 kg mutatott a mérleg:-(
Túl a szakadékon ... túl a 9-en.
Így döntenem kell, döntöttem. Ez így nem mehet tovább. Hová jutok így? Hogy fogok kinézni 10 év múlva? Hogy fogok kinézni, ha szülök egy gyereket? De nem is ezen van a hagsúly, hogy kinézni. Nem. Hogy lehetek így egészséges? SEHOGY! és ez az. Látom a családom, tudom a genetikai hozományom, nem akarok úgy öreg lenni, ahogy ök!
Nem akarok szívinfarktust kapni, mind Anyukám, hogy egy hajszálom múljon esetleg az életem. Nem akarok a 4 fal közé zárva lenni, mert már alig tudok felállni és szégyellek emberek közé menni, mert 160 kg vagyok, mint a nagynéném. Nem akarok ötven egynéhány évesen új ereket kapni a szívembe, mint a nagybátyám. Nem akarok 25 évesen gyomorgyürüt 160 kilósan, mint az unokatestvérem. Nem, ezeket egyiket sem akarom!!
Egészségesen szeretnék megöregedni, nem gyógyszereken élni, világot látni, a gyerekeimmel futóversenyt rendezni, hegyet mászni .. és még sorolhatnám.
és mivel már sok ilyen" hogyan csináljuk" oldalt, könyvet és társaikat olvastam, tudom, hogy célok kellenek (a vizualizációt részben megoldom a képekkel, amiket majd feltöltök)
Ezért álljanak itt a céltábla körei:
Karácsonyra, azaz kb. 2 hónap alatt: - 5 kg
Húsvétra (április 1), azaz valamivel több, mint 5 hónap alatt: - 10 kg
Gábor 45. szülinapjára (júni 9.), azaz 7 hónap alatt: - 15 kg
Az én 32. szülnapomra (szeptember 2), azaz 10 hónap alatt: -20 kg
Jövö karácsonyra, azaz 14 hónap: 25 kg
És akkor elértem a célt: több-kevesebb 65 kg
Ja és a hogyan: sport, sport, sport + elválasztós étrendnek egy fajtája (reggeli szénhidrát, ebéd vegyesen, vacsora fehérje)
Lányok, szorítsatok nekem!
A Mai: lefogyok.
Nem érdekel tovább a tudatalattim, aki folyamatosan a lefogyás lehetségességének ellenkezöjét tukmálja nekem. Olyan nincs, hogy nincs. Menni fog.
Ehhez szükségesek bizonyos lépések. Nyilvánosságot szeretnék adni a dolgonak, hogy biztathassatok elgyengült pillanataimban ... hogy nyomást gyakoroljatok rám azzal, hogy beszámolok nektek róla. (Nem szeretném csak és kizárólag enne szentelni a blogot, nem szeretném, ha ez itt egy ilyen nöi, mit fözzünk és mennyit együnk támájú maszlaggá fajulna. Gondoltam rá, hogy csinálok külön erre egy másik blogot, de minek szétszabdalni? Ez is én vagyok.)
Szóval Csajok! (mivel egyelöre csak nönemüek vagytok) legtitkosabb adataimat bízom rátok és ezáltal mindenkire. Lehet szörnyülködni, fújjogni ... de majd csak néztek, ha fogynak a kilók!:-)
Ma estére fotózást terveztem be. Hazamegyek és belebújok kedvenc hacukáimba (méret: 44-46/XL-XXL) és megkérem az emberem, hogy játszon fotóst. Persze kell lennie a képek között valami szük ruhásnak is ... azt még kidongolom, mi lenne a legjobb, leghatásosabb. Fürdöruha? - Még elrisztom az esetleges új olvasókat!
Na majd holnap meglátjátok, vagy még ma. Feltöltöm a képeket, ezzel örökítve meg az éterben a régi kövér énemet. Aki máris, ebben a pillanatban a múlté. Megszünik létezni ... úgy kb. 1 év alatt.
Elötörténet:
- születtem miniként: 2600 g/47 cm - ma már lehet, hogy koraszülöttnek titulálnának ezzel:-)
- babyként még elég formás voltam, úgy kb. 2 éves koromig. (igaz, az x lábaim már akkor is jól látszottak)
- ovi: itt kezdödtek a problémák. Az orvosi kiskönyvben ez áll: 4 évesen 32 kg
Namár akinek van gyereke, az kb. be tudja saccolni, hogy ez mennyire rengeteg!
Az elmondások alapján traumatizált voltam az ovitól, Anyukám azt meséli, hogy ö a kerítés egyik oldalán, én a másikon bögtem. Itt keletkezhetett a fruszrációból evésem?? Mindenesetre az tuti, hogy nem lehetett egy vidám dolog számomra, mert igen rendesen töröltem abból a 3 idöböl mindent. Alig van emlékem az oviból.
- általános iskola: mondom, hogy az ovi lehet a hibás minden rosszért, mert mire elmúlt a nyár és kezdödött a suli, megint normálisan néztem ki. Nem azt mondom, hogy egy nádszál voltam, de nem lógtam ki a sorból.
Ez így volt egészen 18 éves koromig. Így visszatekintve normál súlyú voltam. Ami nem azt jelenti, hogy úgy néztem ki, mint egy anorexiás, de benne voltam a szórásban (a felsö harmadban:-).
63 kg-val érettségiztem. Akkorára elértem a mostani magasságom is már: 170 cm (na majd rakok fel ebböl az idöböl is 1-2 képet ... hogy képben legyetek súlybeli mivoltomról)
Voltak akkor is zabálós napjaim, de 65 fölé soha nem mentem.... bármi is volt, visszaállt 63-ra.
- aztán leszakadás otthonról, fösuli, kollégiumi kaja (legtöbbször zacskós). Ez odáig fajult, hogy karácsonyra 68-69 lettem.
Azóta pedig le a lejtön. Na nem egyszerre, hanem úgy szép lassan, lépésenként.
Fösuli, kijövetel - 70-72
Valamikor közben 80-ra fel (észrevétlenül)
Majd a jólét: 85
Közben egy-két próbálkozás, küzdelem: megint 80 (ekkortájt volt a cél (2006-ban), hogy a Csillu esküvöjére 70 legyen....nem lett:-(
Aztán egyszercsak már 90
Még pár próbálkozás: 85
és most?
most jöjjön a valóság:
Kb. 1 hete mértem magam utoljára és akkor 91 kg mutatott a mérleg:-(
Túl a szakadékon ... túl a 9-en.
Így döntenem kell, döntöttem. Ez így nem mehet tovább. Hová jutok így? Hogy fogok kinézni 10 év múlva? Hogy fogok kinézni, ha szülök egy gyereket? De nem is ezen van a hagsúly, hogy kinézni. Nem. Hogy lehetek így egészséges? SEHOGY! és ez az. Látom a családom, tudom a genetikai hozományom, nem akarok úgy öreg lenni, ahogy ök!
Nem akarok szívinfarktust kapni, mind Anyukám, hogy egy hajszálom múljon esetleg az életem. Nem akarok a 4 fal közé zárva lenni, mert már alig tudok felállni és szégyellek emberek közé menni, mert 160 kg vagyok, mint a nagynéném. Nem akarok ötven egynéhány évesen új ereket kapni a szívembe, mint a nagybátyám. Nem akarok 25 évesen gyomorgyürüt 160 kilósan, mint az unokatestvérem. Nem, ezeket egyiket sem akarom!!
Egészségesen szeretnék megöregedni, nem gyógyszereken élni, világot látni, a gyerekeimmel futóversenyt rendezni, hegyet mászni .. és még sorolhatnám.
és mivel már sok ilyen" hogyan csináljuk" oldalt, könyvet és társaikat olvastam, tudom, hogy célok kellenek (a vizualizációt részben megoldom a képekkel, amiket majd feltöltök)
Ezért álljanak itt a céltábla körei:
Karácsonyra, azaz kb. 2 hónap alatt: - 5 kg
Húsvétra (április 1), azaz valamivel több, mint 5 hónap alatt: - 10 kg
Gábor 45. szülinapjára (júni 9.), azaz 7 hónap alatt: - 15 kg
Az én 32. szülnapomra (szeptember 2), azaz 10 hónap alatt: -20 kg
Jövö karácsonyra, azaz 14 hónap: 25 kg
És akkor elértem a célt: több-kevesebb 65 kg
Ja és a hogyan: sport, sport, sport + elválasztós étrendnek egy fajtája (reggeli szénhidrát, ebéd vegyesen, vacsora fehérje)
Lányok, szorítsatok nekem!
Montag, 18. Oktober 2010
Amundsen és a Sarkok
Szombaton valamiért bevonzottam Amundsent az életembe.
Ugyan hallottam már róla azelött is, de ha megkérdeztetek volna, hogy mit is csinált pontosan, nem tudtam volna megmondani. Nem az a személy, aki minden nap eszembe jutna.
Aztán szombaton jött a postával egy prospektus, amiben utazásokat ajánlottak az Északi- és a Déli- sarkra. Fantasztikus képek, máris indulnék ... ha nem 10-20.000 eurókba kerülne fejenként:-(
Bogarat tett a fejembe, arra gondoltam, ezért érdemes lenne élni. Istenem azok a jéghegyek!
Egész nap ott volt, ott körözött a fejem fölött, aztán este néztünk valami müsort, ahol szinte hajszál potosan ugyanazok a képek köszöntöttek vissza, amiket a prospektusban láttam reggel.
Köztük Amundsen.
Hát íme, ö az:

Hátha még arra is rájövök hamarosan, hogy mit szeretne tölem, mi az üzenet a személyében:-)
Ugyan hallottam már róla azelött is, de ha megkérdeztetek volna, hogy mit is csinált pontosan, nem tudtam volna megmondani. Nem az a személy, aki minden nap eszembe jutna.
Aztán szombaton jött a postával egy prospektus, amiben utazásokat ajánlottak az Északi- és a Déli- sarkra. Fantasztikus képek, máris indulnék ... ha nem 10-20.000 eurókba kerülne fejenként:-(
Bogarat tett a fejembe, arra gondoltam, ezért érdemes lenne élni. Istenem azok a jéghegyek!
Egész nap ott volt, ott körözött a fejem fölött, aztán este néztünk valami müsort, ahol szinte hajszál potosan ugyanazok a képek köszöntöttek vissza, amiket a prospektusban láttam reggel.
Köztük Amundsen.
Hát íme, ö az:

Hátha még arra is rájövök hamarosan, hogy mit szeretne tölem, mi az üzenet a személyében:-)
Biztos jele
Biztos jele a télnek, hogy pár napja állandóan fázik a lábam és elkezdtem írni a karácsonyi kívánságlistámat.
Mi lenne velünk, ha nem lenne Karácsony a sok hideg között? Brrr....
Mi lenne velünk, ha nem lenne Karácsony a sok hideg között? Brrr....
Abonnieren
Posts (Atom)



